Ułóż dietę

Dietetyk pomoże w schudnięciu

Czy wiecie jak to jest, kiedy stosujecie już kolejną dietę – cud, a mimo to wasza waga nie spada? Jeśli tak to znaczy, że odchudzacie się nieprawidłowo. Lekarstwem na to jest fachowa pomoc dietetyka.

Czemu dieta nie działa?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego dieta cud nie działa jest oczywiste. Taka dieta po prostu nie istnieje. Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na odchudzanie, poza powstrzymaniem się od jedzenia. Ten sposób jednak jest szkodliwy dla naszego organizmu i sprawi, że zamiast się odchudzać, będziemy wyniszczać swój organizm. Każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby oraz uwarunkowania. Różnimy się wzrostem, masą, wykonujemy inną pracę i odmienny jest nasz styl życia. Wszystko to sprawia, że każda dieta, musi zostać dopasowana do naszych uwarunkowań i możliwości. Osoba pracująca fizycznie nie może stosować tej samej diety, która będzie odpowiednia dla dorastającej nastolatki.

Pomoc dietetyka

W tym zakresie pomóc nam właśnie może dietetyk. Choć podstawą każdej diety jest zmniejszenie podaży kalorii, to właśnie dietetyk wie, w jaki sposób w danym konkretnym przypadku zaoszczędzić i w jakim aspekcie można zmniejszyć ilość spożywanej energii. Ponadto dieta odchudzająca ma być tak przygotowana, aby maksymalnie ułatwić jej stosowanie. Dobrze skomponowana dieta jest łatwa w codziennym stosowaniu. Nie powoduje u nas utraty energii, zmęczenia, senności czy groźnych dla naszego organizmu zaburzeń. Dieta ma współgrać z potrzebami i gwarantować upragniony efekt utraty kilogramów. Zadaniem dietetyka jest stworzenie programu możliwie najbardziej zoptymalizowanego do sytuacji pacjenta poradni żywieniowej. Pomoc dietetyka zapewni nam tutaj dostarczenie mniejszej ilości energii, co wiążę się z ograniczeniem węglowodanów i tłuszczów. Dietetyk poradzi nam też jak przygotować posiłki i jak powinny być one dobrane, żebyśmy byli w stanie je zrobić. Często bowiem dana osoba nie ma wystarczającej przestrzeni i czasu do gotowania skomplikowanych potraw, w efekcie czego nieustannie łamie reguły diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top
shares