PIERWSZE SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

Pierwsze spotkanie

Wraz z dietetykiem omawiasz stan Twojego zdrowia, tryb życia, poziom aktywności fizycznej i Twoje zwyczaje żywieniowe. Jest to również czas na przedstawienie Twoich oczekiwań. Podczas pierwszego spotkania dietetyk dokonuje profesjonalnych pomiarów, określając nie tylko Twoją masę ciała, ale także, dzięki analizatorowi składu ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, wody, masy mięśniowej w Twoim organizmie oraz podstawową przemianę materii, która jest podstawą określenia zapotrzebowania na kalorie.
Na tej podstawie dietetyk proponuje Tobie pakiet współpracy i określa czas trwania kuracji.

Podczas indywidualnej konsultacji dietetyk określa Twoją motywację do zmiany, omawiacie tryb życia i żywienia oraz Twoje preferencje smakowe.

Gdy borykasz się z jakąś chorobą dietozależną, proponujemy Ci pakiet „ opieka dietetyczna”. Na pierwszej wizycie będziesz proszony o przedstawienie aktualnych wyników badań – dietetyk na spotkaniu szczegółowo przeanalizuje Twój stan zdrowia. W razie konieczności poprosi o konsultację z lekarzem. Otrzymasz jadłospis idealnie zbilansowany i dobrany do Twojej jednostki chorobowej oraz w miarę możliwości preferencji smakowych.

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na nauce zdrowego odżywiania, wypracowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, rozwianiu wielu nurtujących Cię pytań, na temat mitów i faktów żywieniowych oraz wdrażaniu prozdrowotnego trybu życia zostanie dla Ciebie skomponowany odpowiedni jadłospis, dzięki któremu pogłębisz wiedzę żywieniową oraz będziesz stale motywowany do wprowadzania pozytywnych zmian żywieniowych do Twojego życia.

Opracowuję wyłącznie INDYWIDUALNE PLANY ŻYWIENIOWE, dopasowane do oczekiwań pacjenta. Przygotowuję diety odchudzające, diety dla osób z nietolerancją pokarmową/alergią pokarmową, diety dla osób o zwiększonej aktywności fizycznej, diety w jednostkach chorobowych oraz diety dla tych, którzy po prostu chcą się zdrowo odżywiać.

Ponadto, w trakcie trwania dietoterapii monitoruję jej postępy i utrzymuję stały kontakt z pacjentem.

 

Wizyty kontrolne

Częstotliwość wizyt kontrolnych jest sprawą indywidualną . Zazwyczaj odbywają się one w odstępach jedno-, dwu- miesięcznych. Nie jest to jednak regułą.

Celem wizyty kontrolnej jest analiza postępów i ewentualna modyfikacja założeń diety. Jest to też czas nauki prawidłowych nawyków żywieniowych. Ilość wizyt kontrolnych również jest ustalana indywidualnie.

Tworzenie diety
Scroll to top